Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - WALENTYNKOWY ZAWRÓT GŁOWY W BIBLIOTEKACH GMINY HRUBIESZÓW

Na grafice widoczne są dwa czerwone serca, na fioletowym tle i napis "Walentynki w Bibliotekach Gminy Hrubieszów".
BP Czerniczyn

WALENTYNKOWY ZAWRÓT GŁOWY W BIBLIOTEKACH GMINY HRUBIESZÓW

Walentynki są doskonałą okazją, by móc obdarować kogoś miłym upominkiem.

Najpiękniejsze to te, które sami przygotujemy. Z okazji zbliżającego się święta zakochanych Bibliotekę Publiczną w Stefankowicach odwiedzili uczniowie z I i II klasy Szkoły Podstawowej im. 15 Pułku Piechoty "Wilków" w Stefankowicach. Dzieci dowiedziały się skąd wzięły się Walentynki, kto jest patronem Święta Zakochanych i od kiedy stały się popularne w naszym kraju. Najmłodsi znakomicie poradzili sobie z walentynkowym quizem, dopasowując znajomych bohaterów książek, bajek i filmów, którzy darzyli siebie uczuciem, jak Kopciuszek i książę czy Pszczółka Maja i Gucio. Następnie przyszła kolej na rebusy walentynkowe. Na zakończenie dzieci zrobiły swoje walentynki, które wręczą swoim wybrańcom 14 lutego.

9 lutego Biblioteka Publiczna w Dziekanowie zorganizowała warsztaty z wykonania kartki metodą scrapbookingu. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość korzystania z szerokiej gamy różnorodnych materiałów, z których powstały piękne walentynki.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Moniatyczach Walentynki rozpoczęły się 11 lutego imprezą karnawałową zorganizowaną wspólnie ze Świetlicą Wiejską w Moniatyczach, sołectwem Moniatycze oraz Moniatycze Kolonia. Dzieci wzięły udział w konkursach, warsztatach z wykonania kartki walentynkowej oraz grach i zabawach tanecznych. Na koniec każdy uczestnik otrzymał balon w kształcie serca oraz słodki upominek. W poniedziałek 13 lutego biblioteka zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach, by wspólnie świętować Walentynki. Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie zapoznali się z obyczajami i tradycjami tego święta panującymi w innych krajach oraz wzięli udział w pogadance o sposobach wyrażania uczuć. Ostatnim zadaniem uczestników zajęć było wykonanie kartki walentynkowej, a na pamiątkę wspólnie obchodzonego święta dzieci otrzymały balony w kształcie serc. Walentynkowe spotkania w bibliotekach były pełne pozytywnych emocji, aktywnego słuchania i wytężonej pracy.

Iwona Tatarek

Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatyczach

Na zdjęciu widoczne są dzieci bawiące się wewnątrz budynku.
1
Na zdjęciu widoczne są dzieci bawiące się wewnątrz budynku.
Zdjęcie przedstawia grupę tańczących dzieci.
2
Zdjęcie przedstawia grupę tańczących dzieci.
Zdjęcie przedstawia dzieci bawiące się piłką.
3
Zdjęcie przedstawia dzieci bawiące się piłką.
4
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci uczestniczących w warsztatach plastycznych.
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci pozujących do zdjęcia z balonami w kształcie serc.
5
Zdjęcie przedstawia dzieci i dorosłych wykonujących kartki walentynkowe.
6
Zdjęcie przedstawia dzieci i dorosłych wykonujących kartki walentynkowe.
7
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci uczestniczących w warsztatach plastycznych.
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci w trakcie lekcji bibliotecznej.
8
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci w trakcie lekcji bibliotecznej.
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci wykonujących zadnie, podczas lekcji bibliotecznej.
9
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci wykonujących kartki walentynkowe.
10
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci wykonujących kartki walentynkowe.
Zdjęcie przedstawia dzieci podczas lekcji bibliotecznej.
11
Zdjęcie przedstawia dzieci podczas lekcji bibliotecznej.
Zdjęcie przedstawia dzieci pozujące do zdjęcia wraz z kartkami walentynkowymi.
12
Zdjęcie przedstawia dzieci pozujące do zdjęcia wraz z kartkami walentynkowymi.
Zdjęcie przedstawia dzieci podczas warsztatów walentynkowych.
13
Zdjęcie przedstawia dzieci podczas warsztatów walentynkowych.
Zdjęcie przedstawia dzieci wykonujące zadnie podczas lekcji bibliotecznej.
14
Zdjęcie przedstawia dzieci wykonujące zadnie podczas lekcji bibliotecznej.
Zdjęcia przedstawia grupę dzieci podczas zabawy.
15
Zdjęcia przedstawia grupę dzieci podczas zabawy.
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci  w trakcie zabawy.
16
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci w trakcie zabawy.