Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Formy udzielanej pomocy

Dwie dłonie tworzące symboliczny dom nad postaciami dwojga seniorów
fot. pixabay.com

Pomoc społeczna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie oferuje wiele usług dla osób i rodzin potrzebujących stałej lub jednorazowej pomocy. Pomoc społeczna ma na celu umożliwienie przezwyciężenia trudnych sytuacji życiowych, których objęci wsparciem nie są w stanie pokonać samodzielnie, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości.

Do narzędzi jakimi posługuje się pomoc społeczna należy przede wszystkim praca socjalna, różnego rodzaju zasiłki, pomoc i doradztwo.

Poniżej wyszczególniona została lista form pomocy społecznej wraz z odnośnikami do strony Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje o każdej z form pomocy:

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.