Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Aktualności

dziewczynki w czerwonych koszulkach sprzedają kartki walentynkowe

Walentynki 2024

14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni.
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem p. E. Lebiedowicz kilka dni przed DNIEM ZAKOCHANYCH rozprowadzali własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe wśród społeczności uczniowskiej i pracowników szkoły. Do wykonania kart także włączyły się panie z Punktu Przedszkolnego. Głównym celem naszej akcji pod hasłem "WALENTYNKA DLA HOSPICJUM" jest przekazanie zebranych funduszy na potrzeby Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych k. Zamościa.

grupa dzieci na scenie

Dzień babci i dziadka

23 stycznia miała miejsce wyjątkowa uroczystość- Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klas I-III zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, które były podziękowaniem za bezwarunkową miłość. Występ wprawił wszystkich w radosny nastrój. Na zakończenie zostało odśpiewane uroczyste - Sto lat i dzieci wręczyły upominki

dzieci tańczące na sali

Zabawa choinkowa 2024

20 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Pierwsza część należała do przedszkolaków i klas I-III, w drugiej części bawili się uczniowie klas IV-VIII. Oprawę muzyczną zapewnił p. Tomasz Maślanka, który przy wsparciu p. Karoliny Żmury serwował najnowsze przeboje, ale i starsze, ciągle popularne. Zabawa dostarczyła wiele radości, ale też wzmocniła więzi społeczności szkolnej.

grupa dzieci z dyplomami i czekoladami
fot. własne

WARSZTATY EDUKACYJNE „ CZEKOLADOWA PRZYGODA”

18 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach poznając świat powstawania czekolady. Dzieci wlewały do formy płynną czekoladę, potem ozdabiały różnymi dodatkami. Wysłuchały ciekawostek o kakaowcu, który mogły obejrzeć i powąchać. Po zastygnięciu tabliczek każdy zapakował swoją w ozdobne folijki.

pixabay

Kiermasz karnawałowy

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej  im Tadeusza Kościuszki w Husynnem serdecznie zaprasza wszystkich wielbicieli domowych słodkości  na kiermasz karnawałowy, który odbędzie się w naszej szkole 25 stycznia 2024 roku (czwartek).