Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 21 czerwca ( w piątek) 2024 roku o godzinie 9.00.

Wycieczka do Sandomierza

07 czerwca 2024 roku odbyła się wycieczka do Sandomierza. Uczestnikami byli uczniowie klas IV- VIII. Celem wycieczki było odkrycie uroków tego popularnego wśród turystów miasta.
Pierwszym punktem był rejs statkiem po Wiśle. Z pokładu podziwialiśmy sandomierskie wzgórza. Po drodze zobaczyliśmy Ucho Igielne - Furta Dominikańska to wąskie przejście przypominające kształtem ucho igły do szycia.

XV Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych

6 czerwca 2024 r. odbyła się XV Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych. Na to spotkanie zostali zaproszeni wszyscy uczniowie, którzy przyjęli bądź przyjmą sakrament bierzmowania w roku 2024. To już kolejny raz młodzi pielgrzymi spotkali się w tomaszowskim Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Podczas tego spotkania nie zabrakło elementów ewangelizacyjnych i katechetycznych.

SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

23 kwietnia 2024 roku odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych powiatu hrubieszowskiego zorganizowany przez Zespół Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu zdolności komunikowania się, bogactwa słownictwa, poprawności gramatycznej oraz wiedzy z zakresu kultury krajów anglojęzycznych.

Święta majowe

Święta Majowe to czas radości, refleksji i patriotyzmu. To chwila, w której możemy wspólnie świętować naszą historię i kulturę, a także oddać cześć tym, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej.

Wycieczka do Zamościa

Z okazji Dnia Kobiet klasy 1 - 2 w dniu 07.03.2024r. udały się na wycieczkę integracyjno-edukacyjną do Zamościa. Celem wyprawy były atrakcje zlokalizowane w sali zabaw „Hop-Bęc” oraz kreatywne warsztaty z klockami Lego połączone z robotyką i programowaniem. Wycieczkę zakończyła wizyta w McDonaldzie. Dla wszystkich dzień ten był pełen miłych przeżyć i radosnej zabawy.

Opiekunami wyjazdu były: p. Marlena Dobosz, p. Anna Myśliwiec, p. Małgorzata Dąbrowska.

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.