SP w Husynnem

grupa uczniów ubrana w czerwone koszulki caritas z darami dla Ukrainy

Pomagamy...

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Ukrainy”, aby dostarczyć potrzebującym w Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty. Paczki zostały przekazane bezpośrednio do Łucka w Ukrainie, skąd od Mera tego miasta na ręce pani dyrektor otrzymaliśmy  podziękowanie w postaci Listu Gratulującego. Wszystkim, którzy się włączyli do akcji serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

uczennice z dyplomami

Sukces uczennicy naszej szkoły w Konkursie Języka Angielskiego

Dnia 12 maja 2022 roku odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych powiatu hrubieszowskiego zorganizowany przez Zespół Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu zdolności komunikowania się, bogactwa słownictwa, poprawności gramatycznej oraz wiedzy z zakresu kultury krajów anglojęzycznych. Spośród wszystkich szkół biorących udział w konkursie zostali wyłonieni zwycięzcy. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Grylak – klasa VIII oraz Kacper Tomiło – klasa VII. Miło nam poinformować, że Zosia Grylak zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Po konkursie uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dzień otwarty dla uczestników konkursu.
M. Szulżuk-Jarosiewicz

praca plastyczna samochód strażacki

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PRACA SŁUŻB MUNDUROWYCH 2022”

Tematem konkursu jest praca służb mundurowych (Wojsko, Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Służba Więzienna, Służba Celna).
Ujęcie tematu może być dowolne, inspirowane osobistymi doświadczeniami lub informacjami zdobytymi przez uczniów.Uczestnicy
Konkurs jest konkursem otwartym i jest organizowany w następujących kategoriach:

A - przedszkola i oddział zerowy forma przestrzenna lub płaska
B - szkoła podstawowa klasy I – III forma przestrzenna lub płaska
C - szkoła podstawowa klasy IV – VI tylko prace przestrzenne
D – szkoła podstawowa klasy VII-VIII, szkoły ponadpodstawowe prace wykorzystujące nowe technologie np. filmy, spoty, prezentacje, nagrania audio

uczniowie w galowych strojach podczas akademii

Uroczysty apel

W dniu 04.05.2022 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa VII zaprezentowała montaż słowno-muzyczny.
Mottem przedstawienia było hasło: „Wolność , Naród, Ojczyzna”.
Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie zaprezentowano część artystyczną, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu patriotycznym. W trakcie występu zaśpiewano piosenkę tematycznie związane z konstytucją: „Mazurek 3 Maja.

stół z stroikami wielkanocnymi

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

 

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Wielkanocne rozmaitości” został rozstrzygnięty. Głównym celem konkursu było kultywowanie wielkanocnej tradycji oraz rozwijanie twórczości plastycznej. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ każda z prac była wyjątkowa i niepowtarzalna.

grupa dzieci z przedmiotami w których przyniosły podręczniki

Dzień Samorządności

 

Pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły rozpoczęli "dniem bez plecaka", przynosząc książki w najróżniejszych przedmiotach.  Następnie uczniowie klasy VIII wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili lekcje w młodszych klasach. Na koniec dnia pożegnaliśmy zimę paląc kukłę marzanny, przygotowaną przez najmłodsze dzieci.

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Zamknij menu

Publish modules to the "offcanvs" position.

Wróć do początku strony