Grafika przedstawia trzy małe, kwadratowe zdjęcia ułożone w jednym szeregu, na pierwszym widoczne są kartki świąteczne, wykonane przez uczestników warsztatów, na drugim koszyk wykonany na szydełku a w nim różne sznurki, kordonki i szydełka, na trzecim dłonie seniora wykonujące kwiat z filcu oraz dużo różnych materiałów plastycznych leżących na stole. Ostatni element graficzny to logo GOK z kolorowymi kropkami dookoła. Napis: Warsztaty.

Warsztaty

Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach przygotowuje i warsztaty artystyczne dostosowane do różnych grup wiekowych oraz możliwości plastycznych uczestników.

Kartka metodą scrapbooking

Zajęcia kreatywne podczas których, uczestnicy własnoręcznie ozdabiają kartki okolicznościowe (urodzinowe, świąteczne, zaproszenia), za pomocą elementów wyciętych z kolorowych papierów, wstążek, naklejek, tasiemek, koronek, gazet, guzików, kijków lub mchu oraz wielu innych. Po naszych warsztatach każdy może zabrać swoją pracę i wykorzystać ją podczas najbliższych okazji. Warsztaty dostosowujemy do konkretnych grup wiekowych. Są przygotowane w taki sposób, aby każdy, bez względu na umiejętności plastyczne, mógł wziąć w nich udział. Pracujemy z wszystkimi grupami wiekowymi. Warsztaty kreatywne prowadzimy stacjonarnie w GOK lub w przedszkolach, szkołach, świetlicach, bibliotekach, klubach seniora i innych.

Zajęcia kreatywne dla seniorów.

Współpracujemy z klubami seniora na terenie Gminy Hrubieszów. Wspólnie z grupami osób starszych tworzymy warsztaty kreatywne dostosowane do ich oczekiwań i potrzeb, dzieląc się naszą wiedzą i umiejętnościami ale również czerpiąc z ich doświadczenia życiowego. Ta forma spędzania wolnego czasu jest nie tylko przyjemna, ale i pożyteczna – dzięki niej seniorzy mogą zachować sprawność intelektualną i manualną. Na naszych zajęciach kładziemy nacisk na to, aby dzięki aktywności twórczej seniorzy wciąż mogli realizować własne pomysły i rozwijać swoją kreatywność. Świadomość wytwarzania nowych, pięknych, własnoręcznie wykonanych przedmiotów wprawia ich w dumę i nadaje im cel.