Teatrzyk kukiełkowy

Teatrzyk kukiełkowy „Jacy-Tacy” powstał w październiku 2019 roku, przy Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach. Była to inicjatywa dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019.

Teatrzyk kukiełkowy stworzyliśmy samodzielnie od podstaw, czyli od skonstruowania parawanu i tworzenia kukiełek po własnoręczne szycie strojów i umawianie kalendarza występów. Nasz teatrzyk jest wielopokoleniowy, tworzą go dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy.

W swoim repertuarze mamy przedstawienie pt. „O Krakowiaku i Krakowiance”, ale przygotowujemy kolejne.

Występowaliśmy również podczas dziewiątej odsłony Narodowego Czytania z przedstawieniem Aktu II Sceny I, dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

Jesteśmy mobilni, możemy przyjechać do Ciebie, do Twojej instytucji, świetlicy, przedszkola, szkoły.

Na zdjęciu znajduje się sześć osób, które w rękach trzymają kukiełki użyte podczas przedstawienia pt. „O Krakowiaku i Krakowiance”. Kukiełki przedstawiają: trzy Krakowianki , trzech Krakowiaków, Król oraz Kat. Za  plecami tej grupy znajduje się parawan.

Na zdjęciu znajduje się sześć osób, które w rękach trzymają kukiełki użyte podczas przedstawienia pt. „O Krakowiaku i Krakowiance”. Kukiełki przedstawiają: trzy Krakowianki , trzech…

Większą część  zdjęcia zajmuje parawan koloru niebieskiego, do którego poprzyczepiane są żółte i pomarańczowe liście z papieru. Nad parawanem znajduje się sześć kukiełek: trzy Krakowianki, dwóch Krakowiaków oraz kukiełka Kata. Do dekoracji parawanu użyto drzewa wykonanego z papieru.

Większą część zdjęcia zajmuje parawan koloru niebieskiego, do którego poprzyczepiane są żółte i pomarańczowe liście z papieru. Nad parawanem znajduje się sześć kukiełek: trzy…

Na zdjęciu znajduje się parawan koloru niebieskiego, do którego poprzyczepiane są żółte i pomarańczowe liście z papieru. Nad parawanem znajdują się cztery kukiełki: dwie Krakowianki, jeden Krakowiak oraz Król. Do dekoracji parawanu użyto drzewa wykonanego z papieru.

Na zdjęciu znajduje się parawan koloru niebieskiego, do którego poprzyczepiane są żółte i pomarańczowe liście z papieru. Nad parawanem znajdują się cztery kukiełki: dwie Krakowianki,

Na zdjęciu znajduje się tył parawanu koloru niebieskiego, za którym widać pięcioro dzieci trzymających kukiełki oraz jedną osobę starszą, która pomaga jednemu dziecku w animowaniu kukiełki.

Na zdjęciu znajduje się tył parawanu koloru niebieskiego, za którym widać pięcioro dzieci trzymających kukiełki oraz jedną osobę starszą, która pomaga jednemu dziecku w animowaniu…

Na zdjęciu znajduje się  grupa ludzi, którzy brali udział przedstawieniu  kukiełkowym pt. „Balladyna”.
Cztery osoby trzymają w rękach kukiełki. Za grupą znajduje się  niebieski parawan, na którym są złote napisy.

Na zdjęciu znajduje się grupa ludzi, którzy brali udział przedstawieniu kukiełkowym pt. „Balladyna”.
Cztery osoby trzymają w rękach kukiełki. Za grupą znajduje się niebieski…