Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Teatrzyk kukiełkowy

Teatrzyk kukiełkowy

Teatrzyk kukiełkowy „Jacy-Tacy” powstał w październiku 2019 roku, przy Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach. Była to inicjatywa dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019.

Teatrzyk kukiełkowy stworzyliśmy samodzielnie od podstaw, czyli od skonstruowania parawanu i tworzenia kukiełek po własnoręczne szycie strojów i umawianie kalendarza występów. Nasz teatrzyk jest wielopokoleniowy, tworzą go dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy.

W swoim repertuarze mamy przedstawienie pt. „O Krakowiaku i Krakowiance”, ale przygotowujemy kolejne.

Występowaliśmy również podczas dziewiątej odsłony Narodowego Czytania z przedstawieniem Aktu II Sceny I, dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

Jesteśmy mobilni, możemy przyjechać do Ciebie, do Twojej instytucji, świetlicy, przedszkola, szkoły.

Na zdjęciu znajduje się sześć osób, które w rękach trzymają kukiełki użyte podczas przedstawienia pt. „O Krakowiaku i Krakowiance”. Kukiełki przedstawiają: trzy Krakowianki , trzech Krakowiaków, Król oraz Kat. Za  plecami tej grupy znajduje się parawan.

Na zdjęciu znajduje się sześć osób, które w rękach trzymają kukiełki użyte podczas przedstawienia pt. „O Krakowiaku i Krakowiance”. Kukiełki przedstawiają: trzy Krakowianki , trzech…

Większą część  zdjęcia zajmuje parawan koloru niebieskiego, do którego poprzyczepiane są żółte i pomarańczowe liście z papieru. Nad parawanem znajduje się sześć kukiełek: trzy Krakowianki, dwóch Krakowiaków oraz kukiełka Kata. Do dekoracji parawanu użyto drzewa wykonanego z papieru.

Większą część zdjęcia zajmuje parawan koloru niebieskiego, do którego poprzyczepiane są żółte i pomarańczowe liście z papieru. Nad parawanem znajduje się sześć kukiełek: trzy…

Na zdjęciu znajduje się parawan koloru niebieskiego, do którego poprzyczepiane są żółte i pomarańczowe liście z papieru. Nad parawanem znajdują się cztery kukiełki: dwie Krakowianki, jeden Krakowiak oraz Król. Do dekoracji parawanu użyto drzewa wykonanego z papieru.

Na zdjęciu znajduje się parawan koloru niebieskiego, do którego poprzyczepiane są żółte i pomarańczowe liście z papieru. Nad parawanem znajdują się cztery kukiełki: dwie Krakowianki,

Na zdjęciu znajduje się tył parawanu koloru niebieskiego, za którym widać pięcioro dzieci trzymających kukiełki oraz jedną osobę starszą, która pomaga jednemu dziecku w animowaniu kukiełki.

Na zdjęciu znajduje się tył parawanu koloru niebieskiego, za którym widać pięcioro dzieci trzymających kukiełki oraz jedną osobę starszą, która pomaga jednemu dziecku w animowaniu…

Na zdjęciu znajduje się  grupa ludzi, którzy brali udział przedstawieniu  kukiełkowym pt. „Balladyna”.
Cztery osoby trzymają w rękach kukiełki. Za grupą znajduje się  niebieski parawan, na którym są złote napisy.

Na zdjęciu znajduje się grupa ludzi, którzy brali udział przedstawieniu kukiełkowym pt. „Balladyna”.
Cztery osoby trzymają w rękach kukiełki. Za grupą znajduje się niebieski…

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.