Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Pasowanie na Czytelnika w Bibliotece Publicznej w Stefankowicach

Grafika przedstawia na niebieskim tle książki oraz napis: Pasowanie na Czytelnika
Grafika GOK

Pasowanie na Czytelnika w Bibliotece Publicznej w Stefankowicach

„ My uczniowie drugiej klasy, uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.”

Uroczystość pasowania na czytelnika miała miejsce 17 listopada 2021 roku w Bibliotece Publicznej w Stefankowicach. Bohaterką wydarzenia była Książka. Towarzyszy ona człowiekowi od zarania dziejów, odkąd tylko nauczył się pisać. Książka gromadzi wiedzą z całego świata, dostarcza niezapomnianych przeżyć. Towarzyszy w nauce, rozwija naszą wyobraźnie i poszerza wiedzę.
Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Stefankowicach udowodnili, że znają litery, potrafią czytać oraz dbać o książki tak, aby służyły innym czytelnikom. Drugoklasiści zostali pasowani na czytelników biblioteki, a na zakończenie otrzymali pamiątkowe Akty Pasowania oraz książeczki.

Zdjęcie przedstawia bibliotekarkę i grupę dzieci w bibliotece.