Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Gminny Turniej Czytelniczy „Czytać każdy może”

Grafika przedstawia napis Gminny Turniej Czytelniczy "Czytać każdy może" na tle książek
Grafika GOK

Gminny Turniej Czytelniczy „Czytać każdy może”

Pod takim hasłem w dniu 9 lutego 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach odbył się Gminny Turniej Czytelniczy, skierowany do uczniów kl. I-III szkół podstawowych z terenu gminy Hrubieszów.

Celem konkursu było rozbudzenie pasji czytelniczych dzieci, doskonalenie umiejętności kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi oraz umiejętności współdziałania i rywalizacji w grupie. W konkursowych zmaganiach udział wzięło 5 trzyosobowych drużyn z 5 szkół w Czerniczynie, Husynnem, Moniatyczach, Stefankowicach i Ślipczu. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością treści przeczytanych lektur: „Oto jest Kasia” Miry Jaworczakowej, „O psie, który jeździł koleją" oraz wybranych wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć różnorodnych zadań, z którymi poradzili sobie znakomicie. Dla wszystkich uczestników turniej był okazją do rywalizacji oraz dobrej zabawy. Najlepszą znajomością lektur wykazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Moniatyczach. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Czerniczynie, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Stefankowicach.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Organizatorem konkursu były Biblioteki Publiczne w Dziekanowie i w Stefankowicach działające w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

Osoby stoją wewnątrz budynku.
Dzieci siedzą wewnątrz budynku i rozwiązują zadania konkursowe.
Osoby siedzą wewnątrz budynku.
Dzieci siedzą wewnątrz budynku i rozwiązują zadania konkursowe.
Dzieci wewnątrz budynku siedzą a Pani należące do Komisji Konkursowej przypatrują się rozwiązaniom zadania.
Dzieci siedzą wewnątrz budynku i rozwiązują zadania konkursowe.
Dzieci siedzą wewnątrz budynku i trzymają w górze ręce.
Osoby znajdują się wewnątrz budynku.
Dzieci wewnątrz budynku.
Dzieci  wewnątrz budynku rozwiązują zadania konkursowe.
Dzieci siedzą wewnątrz budynku i rozwiązują zadania konkursowe.
Osoby stoją wewnątrz budynku.
Dzieci i osoby dorosłe wewnątrz budynku. Mężczyzna wręcza nagrody dyplom.
Grupa osób stoi na scenie.
Dzieci wewnątrz budynku prezentują nagrody oraz dyplom.