Grafika przedstawia zdjęcia, na którym jest karma dla zwierząt, miski, kocyki, podkłady i inne rzeczy zebrane podczas zbiórki. Napis: charytatywna zbiórka dla podopiecznych "Adopcje-Zamość" zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Moniatyczach

Charytatywna zbiórka

Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatczach zorganizowała zbiórkę dla podopiecznych „Adopcje- Zamość”

Jest to organizacja działająca od 22 września 2016 roku i powstała z inicjatywy ludzi z pasją na rzecz pomocy zwierzętom, które w większości zostały skrzywdzone przez życie i człowieka. Wszystkie osoby zaangażowane w działania na rzecz Adopcji- Zamość wykonują swoją pracę całkowicie bezpłatnie jako wolontariusze, a od momentu powstania „Adopcje- Zamość” szanse na nowe, szczęśliwe życie znalazła bardzo duża grupa zwierząt. Celem tego przedsięwzięcia była pomoc w zabezpieczeniu zwierząt przed zimą nie tylko tych, które przebywają w domach tymczasowych, ale także dziko żyjących, wegetujących na działkach szukając schronienia.
Akcja trwała od 11 października do 17 grudnia 2021 roku a ilość zebranych darów przerosła nasze oczekiwania.
Akcja została wsparta przez:

• Biblioteki gminy Hrubieszów (Stefankowice, Dziekanów, Czerniczyn, Kosmów),
  • Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach,
  • Koło Gospodyń Wiejskich „Europejki” ze Stefankowic,
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Kosmowa,
  • Szkoła Podstawowa im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Stefankowicach,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Honiatyczach,
  • Szkoła Podstawowa w Ślipczu z/s w Kozodawach,
  • Szkoła Podstawowa w Dziekanowie,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II W Mienianach,
  • Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II W Mienianach z/s w Cichobórzu,
  • Pracownicy sklepu MediaExpert z Hrubieszowa,
  • Optyk Marta Kopiel Hrubieszów,
  • Czytelników oraz osoby prywatne.

Cieszymy się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji.Wspólnie uzbieraliśmy 253,25kg suchej karmy, 83,7kg mokrej karmy , miski, podkłady, smycze, obroże, szelki, szczotki, zabawki, legowiska, drapaki, żwirek, preparaty i obroże na odpchlenie, wycieraczki, transportery, domek, koce, kołdry, narzuty, ścierki, poszewki, poduszki i dywaniki.Akcja zakończyła się dostarczeniem uzbieranych darów do jednej z wolontariuszek i ogromną satysfakcją z niesienia pomocy. Ilość uzbieranych rzeczy jest dowodem na to, że ludzi o dobrym sercu nie brakuje.