Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Informacja o postępie prac w zakresie zakupu oraz dystrybucji węgla

Węgiel
fot. pixabay.com

Informacja o postępie prac w zakresie zakupu oraz dystrybucji węgla

W związku z przystąpieniem gminy Hrubieszów do zakupu węgla oraz jego dystrybucji dla mieszkańców gminy po preferencyjnych cenach, informujemy o postępie prac w tym zakresie:

• 24 listopada gmina Hrubieszów reprezentowana przez Wójta Tomasza Zająca podpisała umowę na zakup węgla preferencyjnego celem jego dalszej odsprzedaży na rzecz gospodarstw domowych od PGE Paliwa sp. z.o.o. z siedzibą w Krakowie (gmina czeka na podpisanie umowy ze strony PGE Paliwa sp. z.o.o), wraz z umową podpisane zostało zamówienie na pierwsze dostawy węgla.
  • Punktem odbioru węgla przez gminę Hrubieszów będzie baza terminalu węglowego Mel-Sped sp. z.o.o w Biłgoraju.
  • Terminy dostarczania węgla do punktów sprzedaży na terenie gminy Hrubieszów będą uzależnione od terminów jego odbioru z bazy w Biłgoraju, wyznaczonych przez spółkę PGE Paliwa sp. z.o.o.
  • Punktami sprzedaży węgla dla mieszkańców na terenie gminy Hrubieszów będą:
    • „Bożek Skład” Szymon Bożek Teptiuków 59.
    • MAX-PLON Sp. z.o.o., punt Kosmów 75.
    • ROLIKS" Bożena Franiak Szpikołosy 124.
  • Wpłaty z tytułu nabycia węgla przez uprawnionych mieszkańców przyjmowane będą w Urzędzie Gminy Hrubieszów, gdzie wydawana będzie również dokumentacja uprawniająca do jego odbioru z wyżej wymienionych punktów sprzedaży.
  • O możliwości zakupu węgla oraz szczegółach z tym związanych, mieszkańcy informowani będą telefonicznie przez pracownika Urzędu Gminy Hrubieszów w kolejności złożonych wniosków oraz w zależności od dostępnego rodzaju węgla. Informacje w tym przedmiocie przekazane będą niezwłocznie po otrzymaniu przez gminę Hrubieszów harmonogramu zawierającego możliwe terminy odbioru węgla ze składu w Biłgoraju.
  • Informacja o cenie za 1 tonę węgla preferencyjnego podana zostanie do wiadomości niezwłocznie po jej ustaleniu w oparciu o kalkulację kosztów związanych z jego nabyciem przez gminę oraz obsługą procesu sprzedaży.
    Cena nie będzie obejmować kosztów transportu węgla z punktu sprzedaży na terenie gminy Hrubieszów do miejsca zamieszkania nabywcy.

Przypomina się jednocześnie o upływającym w dniu 30 listopada 2022 roku terminie składania wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych na okres do 31 grudnia 2022 r.