Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - 31 maja bezpłatne badania profilaktyczne chorób układu oddechowego w Hrubieszowie!

grafika symbolizująca płuca
fot. dostarczona przez organizatora

31 maja bezpłatne badania profilaktyczne chorób układu oddechowego w Hrubieszowie! - Spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia ruszył w Polskę!

Spirometria to badanie, które znacząco zyskało na zainteresowaniu w dobie pandemii COVID-19. W odpowiedzi na to, Fundacja NEUCA dla Zdrowia ruszyła z ogólnopolską akcją badań spirometrycznych. Ma ona na celu zbadanie Polaków pod względem objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach. Na zaplanowanej trasie znajduje się Hrubieszów, gdzie już 31 maja 2022 r., przy ul. Szewskiej 3,będzie można wykonać bezpłatne badanie spirometryczne.

Zanieczyszczone powietrze i palenie papierosów to czynniki wywołujące i wpływające na rozwój wielu chorób układu oddechowego. Choroby te dotykają ludzi z różnych grup wiekowych i różnych warstw społecznych. Należy również pamiętać, że to właśnie płuca są narządem, który najczęściej jest dotknięty w przypadku infekcji SARS-CoV-2. Pomiar spirometryczny jest podstawowym i najczęściej stosowanym badaniem w diagnostyce chorób układu oddechowego. Badanie jest rekomendowane szczególnie osobom, u których objawia się przewlekły kaszel, odkrztuszanie wydzieliny, duszność i nawracające stany zapalne.

Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę a 2,5 mln na POChP. Niestety połowa chorych na astmę i ponad ¾ chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań spirometrycznych, które pomagają w postawieniu diagnozy. Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które poprawia jakość życia i często pozwala na wydłużenie życia chorego.

Spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia stacjonować będzie w Hrubieszowie, we wtorek 31 maja, przy ul. Szewskiej 3, w godzinach 10:00 – 16:00.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

Dokładamy wszelkich starań, żeby w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim Pacjentom bezpieczeństwo. W spirobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty. Przed wejściem do busa każdy pacjent będzie miał zmierzoną temperaturę i będzie dezynfekował ręce. Zapraszamy pacjentów, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.

Wszelkie szczegóły na temat przeciwskazań do wykonania badania, terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w Aktualnościach (www.fundacjaneuca.pl).

O Fundacji:

Fundacja NEUCA Dla Zdrowia powstała w 2013 roku. Działalność Fundacji pozwala NEUCA jeszcze lepiej wypełniać misję społeczną, którą rozumiemy jako budowanie kultury zdrowia. Kluczowym celem, jaki sobie stawiamy zgodnie z Narodowym Programem Zdrowia, jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu: