Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - WYJAZD DO LUBLINA NA LUBELSKI FESTIWAL NAUKI

WYJAZD DO LUBLINA NA LUBELSKI FESTIWAL NAUKI

Dnia 18 września 2023 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Lublina, gdzie trwał XIX Lubelski Festiwal Nauki pod hasłem: „Nauka dla przyszłości”.

Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy V, VI i VII. Opiekę sprawowały: p. Monika Marel-Knap oraz p. Daria Germańska-Bednarczuk. Zbiórkę zorganizowano o godzinie 8.15 przed szkołą. Wyjazd odbył się zgodnie z planem o godz. 8.30. Celem naszej wycieczki był, jak co roku o tej porze, udział w Lubelskim Festiwalu Nauki. Wydarzenie to jest niezwykłą okazją, aby poznać najnowsze osiągnięcia naukowe, technologiczne, wziąć udział w ciekawych pokazach, warsztatach oraz konkursach edukacyjnych z różnych dziedzin. W tegorocznej edycji nasi uczniowie wzięli udział w projekcie zatytułowanym „Ceramiczna manufaktura – warsztaty z lepienia glinianych naczyń pradziejowych” przygotowanym przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Po wysłuchaniu prelekcji, dotyczącej tematu projektu, uczniowie mieli możliwość wykonania własnych naczyń z gliny, co sprawiło im nie lada frajdę. Po zajęciach na UMCS-ie udaliśmy się do centrum handlowego „Lublin Plaza” na smaczny obiad. Posileni mogliśmy przejść do realizacji ostatniego, najbardziej wyczekiwanego przez uczniów, punktu programu naszej wycieczki, a mianowicie zabaw w LaserCity. Na naszych uczniów czekały dwie gry: LaserTag – Paintball Laserowy oraz LaserMaze – Laserowy Labirynt. Przebrani i wyposażeni w odpowiedni sprzęt spędzili oni 2 godziny na zabawie połączonej z rywalizacją, która testowała ich sprawność fizyczną oraz umiejętność logicznego myślenia, a także dostarczyła niezapomnianych emocji i wrażeń. Po niezwykle owocnym dniu zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Do Stefankowic dotarliśmy około godziny 20.00, gdzie na uczniów czekali rodzice.