Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - VII NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO

VII NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO

21 kwietnia 2023 r. w naszej szkole zostało zorganizowane VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Hasłem przewodnim były słowa z Pierwszego Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian: ”Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?”. Na początku głos zabrała katechetka Pani Celina Malec, która wyjaśniła idee VII Narodowego Czytania Pisma Świętego oraz przedstawiła uczestników, następnie Pani Zofia Bagińska, która odczytała wiersz o tematyce biblijnej. Podobnie jak w ubiegłych latach, czytanie Biblii spotkało się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów i nauczycieli. Łącznie wzięło udział 19 osób, które czytały fragmenty Ewangelii wg św. Marka. Poszczególne klasy były reprezentowane przez następujących uczniów:
Klasa II: Amelia Fiołek, Edyta Śliwa, Julia Markiewicz;
Klasa III: Estera Saczewska, Marcel Całka, Aleksandra Strycharz;
Klasa IV: Kinga Zymon, Jakub Jankowski, Natalia Stopa;
Klasa V: Jakub Całka;
Klasa VI: Magdalena Matelska, Dominika Brzozowska.
Grono Nauczycieli reprezentowały: Pani Irmina Berlicka, Pani Monika Marel-Knap, Pani Monika Stefańska, Pani Monika Skóra, Pani Celina Malec i Pani Magdalena Kuryluk z Punktu Przedszkolnego „Wilczęta”. Gościnnie wystąpił także absolwent naszej szkoły Paweł Hypś. Wszyscy lektorzy otrzymali pamiątkowe podziękowania i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie spotkania został odtworzony fragment Pisma Świętego z płyty w wykonaniu aktora Jerzego Zelnika. Akcję zorganizowała katechetka Pani Celina Malec.