Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Narodowe Czytanie w szkole Podstawowej im. 15. Pułku Piechoty ”Wilków” w Stefankowicach

8 września 2023 r., już po raz kolejny, nasza szkoła przystąpiła do 12. edycji Narodowego Czytania.

Akcja została zainicjowana w 2012 r. i odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP, a jej nadrzędnym celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej narodowej tożsamości. W tym roku para prezydencka  zaproponowała czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wspólne czytanie wybranych fragmentów powieści zapoczątkowali uczniowie: Magdalena Matelska, Aleksandra Wiśniewska, Jakub Jankowski, Marcel Całka oraz Mikołaj Kaźmierczuk. Do głośnego czytania włączyli się również nauczyciele: p. Monika Stefańska oraz p. Irmina Berlicka, a także rodzice: p. Agnieszka Zielińska i p. Monika Teterycz. Serdecznie dziękujemy uczestnikom tegorocznej edycji. Mamy nadzieję, że takie przedsięwzięcia zachęcą naszych uczniów do sięgania po książkę, która pełni istotną rolę w życiu człowieka. Uroczystość przygotowały p. Daria Germańska-Bednarczuk oraz p. Monika Skóra.

Narodowe Czytanie 1
Narodowe Czytanie 2