Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Janowca

Grafika ilustrująca grupę uczniów z wychowawcą na Rynku w Kazimierzu Dolnym
fot.własna

Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Janowca

W dniu 8 czerwca 2022r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą Panią Julitą Jonaszek wybrali się na wycieczkę szkolną do Kazimierza Dolnego i Janowca.

Dzieci mogły podziwiać zabytkowy Rynek, Basztę, ruiny Zamku, kościół Farny i zabytkowe kamienice. Kolejną atrakcją był godzinny rejs statkiem po Wiśle. Ostatnim punktem wycieczki były "Magiczne Ogrody"-pierwszy w Polsce rodzinny ogród tematyczny, stworzony w oparciu o oryginalną,  baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów można odkryć bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w "Mroczysku", przejazd kolejką, park linowy oraz zabawy z wróżką. Wycieczkę zorganizowała Szkoła Podstawowa w Czerniczynie, której dziękujemy za zaproszenie nas do wspólnego wyjazdu i aktywnego spędzania czasu.

Grupa uczniów i nauczyciele stoją przy wejściu na statek wycieczkowy, w tle widać rzekę Wisłę.
1
Uczniowie z wychowawcą stoją przy wejściu do Magicznych Ogrodów