Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Warsztaty andrzejkowe w Muzeum im. ks. St. Staszica

Grafika ilustrująca uczniów i nauczycieli na warsztatach andrzejkowych

Warsztaty andrzejkowe w Muzeum im. ks. St. Staszica

W dniu 28 listopada uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej pod opieką wychowawców: p Marleny Chomiak, p Aliny Pokrywki, p Romana Siudyki oraz p Manueli Drączkowskiej udali się na warsztaty andrzejkowe do Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Było to bardzo ciekawe spotkanie obrzędowe popularyzujące tradycję wróżbiarską dla dzieci i młodzieży. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli  się czym są tradycyjne Andrzejki, jaka jest ich rola i przeznaczenie w kulturze duchowej regionu. Główną atrakcją programu była wspólna zabawa we wróżby. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka , w miłej i przyjaznej atmosferze. Bardzo dziękujemy pani Beacie za tak ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną nam w pamięci.

Prowadząca warsztaty opowiada o tradycjach andrzejkowych, uczniowie siedzą i słuchają
1
Uczniowie rzucają kostkami do gry