Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów bożonarodzeniowych

Grafika ilustrująca kartkę świąteczną
fot.pixabay.com

Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów bożonarodzeniowych

W dniu 21 grudnia 2023r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursów o tematyce bożonarodzeniowej:

Konkurs utworów bożonarodzeniowych " Świąteczny czas" oraz Konkurs plastyczno-językowy - "Kartka świąteczna". Celem konkursów była prezentacja możliwości twórczych dzieci i kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych oraz rozwijanie ich aktywności twórczej i zdolności plastycznych. W konkursie utworów bożonarodzeniowych wzięli udział soliści oraz kilkuosobowe zespoły. Uczestnicy wykonali dowolnie wybraną  kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczną z podkładem muzycznym. W tym roku uczennice klasy 6 zaprezentowały kolędę "Cicha noc" w języku łacińskim, co wywołało niemałe poruszenie wśród jury i słuchaczy. W konkursie plastyczno-językowym wzięła udział duża liczba uczniów. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać kartki świąteczne z papieru, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, wycinanie itp. Prace były oryginalne, pomysłowe i pracochłonne. Jury przyznało dyplomy i nagrody  w trzech kategoriach wiekowych: Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Ślipczu z/s w Kozodawach, kl. I - III oraz  kl. IV - VIII Szkoły Podstawowej w Ślipczu z/s w Kozodawach. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Organizatorem konkursów była pani Alina Pokrywka.

Laureaci konkursu plastycznego
20231221_093829