Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Grafika ilustrująca apel o Holocauście
fot.własna

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Z tej okazji w piątek 26 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielkami panią Marleną Chomiak oraz panią Martą Sienicką uczestniczyli w apelu poświęconym temu wydarzeniu. Na początku  spotkania przypomnieliśmy fakty o III Rzeszy, ideologii nazistowskiej, antysemityzmie, okupacji Lubelszczyzny, polityce okupacyjnej Niemiec i miejscach związanych z Zagładą Żydów. Następnie uczniowie wzięli udział w dyskusji oraz wspólnych zabawach poruszających problem dyskryminacji, tolerancji, akceptacji, równości i wykluczenia. Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu ściśle wiążą się z międzynarodowym Projektem Krokus realizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja, w którym nasza szkoła w tym roku szkolnym po raz pierwszy bierze udział. Jesienią ubiegłego roku nasi uczniowie zasadzili w donicy cebulki żółtych krokusów, które to zakwitną na początku wiosny. Dziś uczniowie zauważyli, że krokusy wypuściły pędy, teraz z niecierpliwością czekają na pierwsze wiosenne pąki, zwiastujące wiosnę i radość!

Nauczycielka i uczennica przybliżają fakty związane z Holocaustem
20240126_081404