Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Grafika ilustrująca pogadankę przedstawicieli KAS z uczniami
fot.własna

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

24 stycznia 2024 r. przedstawiciele KAS przeprowadzili w naszej szkole prelekcję w ramach ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Celem prowadzonej kampanii jest uświadomienie młodych ludzi, że:

• nielegalny hazard jest w Polsce zakazany,
  • hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie,
  • osoby uzależnione podkreślają korzyści z hazardu i koncentrują się na możliwościach wygranych oraz pieniądzach.

W akcji uczestniczyli uczniowie klas 7-8. Uczniowie dowiedzieli się z jakim niebezpieczeństwem wiąże się udział w nielegalnych grach hazardowych. Osoby prowadzące zwróciły również uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania przez dzieci i młodzież z gier komputerowych, takie jak uzależnienie czy wyizolowanie społeczne. Organizatorem spotkania była Pani Marta Sienicka- pedagog szkolny.

Uczniowie słuchają pogadanki KAS
20240124_080603
Uczniowie słuchają pogadanki KAS
Uczniowie oglądają film pt. Jak uchronić się przed hazardem?
20240124_081439
Uczniowie oglądają film pt. Jak uchronić się przed hazardem?
Uczniowie oglądają animacje związane z zagrożeniami ze strony hazardu
20240124_081305