Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Program edukacyjny-Finansoaktywni

Grafika ilustrująca uczestników projektu
fot.własna

Program edukacyjny-Finansoaktywni

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 5 i 8 zostali zgłoszeni do programu edukacyjnego Finansoaktywni. Budżet. Plan do działania!

Finansoaktywni to program edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Finansów adresowany do uczniów i nauczycieli klas 5-8 szkół podstawowych. W roku szkolnym 2022/2023 ruszyła kolejna, już VIII edycja, której misja brzmi: Budżet. Plan do działania! Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z pojęciem budżetu– od rodzinnego do budżetu państwa oraz dowiedzieli się, w jak sposób mogą uczestniczyć w planowaniu wydatków poprzez budżet obywatelski.Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji i Nauki. Zajęcia w ramach tego programu przeprowadziła pani Marlena Chomiak oraz pani Marta Sienicka.

Uczniowie pracują z kartą pracy-planują budżet
Uczniowie pracują z kartą pracy-planują budżet