Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Dzień Św. Patryka w naszej szkole

Grafika ilustrująca Dzień Św.Patryka
fot. pixabay.com

Dzień Św. Patryka w naszej szkole

18 marca w piątek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii.

Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania audycji o Irlandii, historii kraju, muzyce, literaturze, sporcie i słynnych tańcach irlandzkich. Następnie uczniowie klas 4-8 rozwiązywali quiz, w którym zwyciężył uczeń kl.8 Mikołaj Warszawa. Uczniowie przygotowali też plakaty o Dniu Św. Patryka , w konkursie tym zwyciężył Kuba Kostrubiec z kl.7.Chętni uczniowie z klas 1-8 przygotowali kapelusze w ramach indywidualnego konkursu na najciekawsze nakrycie głowy. Wyniki tego konkursu: 1 miejsce-Izabela Drączkowska kl.4, 2 miejsce- Patryk Oleszko kl.1 oraz 3 miejsce- Adam Ląkocy z kl.2. Pomysłowość dzieci była rewelacyjna, a ilość prac konkursowych świadczy o dużym zainteresowaniu konkursem.  Tego dnia wszyscy uczniowie mogli spróbować przepysznych zielonych ciastek przygotowanych z okazji tego święta. Młodsi zaś mogli wykazać się kreatywnością podczas dekorowania zielonych babeczek.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Marlena Walicka, pani Julita Jonaszek i pani Manuela Drączkowska.

Uczniowie chętnie włączyli się w obchody tego irlandzkiego święta.

Nauczycielka wyświetla uczniom quiz o Dniu Św. Patryka
1
Nauczycielka wyświetla uczniom quiz o Dniu Św. Patryka
Nauczycielka w irlandzkim kapeluszu z uczennicami, które trzymają zielone mufinki