Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Dzień postaci z bajek

Grafika ilustrująca wróżkę
fot. pixabay.com

Dzień postaci z bajek

Dnia 5 listopada jak co roku  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Z tej okazji chętni uczniowie przebrali się za swoją ulubioną postać. Na korytarzu można było spotkać Spidermana, Harrego Pottera  i wiele innych bajkowych postaci. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć o tym jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.  Uczniowie podczas przerw rozwiązywali zagadki w których rozpoznawali bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Następnie dzieci układały historyjki obrazkowe i odgadywały tytuły bajek. Wszyscy wykazali się dużą ich znajomością.  Uczniowie mieli też okazję zaprezentować swoje ulubione bajki, które są z nami od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Dzień ten to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów szkoły. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia. To spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Julita Jonaszek.

Dziewczynki przebrane za królewnę i śnieżynkę pozują do zdjęcia
Chłopiec w stroju Harrego Pottera
7
Chłopiec w stroju Harrego Pottera