Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 17 listopada 2023r.nasza szkoła włączyła się w obchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Za twórcę tabliczki mnożenia uważa się Pitagorasa-greckiego matematyka i filozofa. Z tej okazji uczniowie klas III-VIII, na lekcjach matematyki wzięli udział w konkursie na klasowego mistrza tabliczki mnożenia. Zwycięzcy otrzymali certyfikaty i symboliczne upominki. W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie kl.VI zorganizowali dla swoich kolegów i koleżanek zabawy matematyczce: domino matematyczne, gry i zabawy, w których chętni uczniowie losowali zadania sprawdzające ich znajomość tabliczki mnożenia. Dzięki udziałowi w akcji uczniowie utrwalili tabliczkę mnożenia, która jest niezbędnym narzędziem w życiu codziennym człowieka, uczyli się poprzez zabawę, która dostarczyła niezapomnianych emocji.
Organizator: p.A.Nocek

tabliczka mnożenia 2023Pokaż galerie