Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Narodowe Święto Niepodległości, Dzień Patrona Papieża Jana Pawła II

Narodowe Święto Niepodległości, Dzień Patrona Papieża Jana Pawła II

Dnia 14 listopada 2023r.obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach Narodowe Święto Niepodległości. Wspominaliśmy również Ojca Świętego Jana Pawła II patrona naszej szkoły.

Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły .Po powitaniu gości przez p.dyrektora Sławomira Perkmana wszyscy odśpiewali hymn narodowy. W dalszej części uczniowie zaprezentowali pełną refleksji historycznej część artystyczną pt. ,,Wolna-Niepodległa ''przygotowaną pod kierunkiem p.Małgorzaty Mizerskiej, p.Barbary Laskowskiej. Chwilom refleksji i zadumy towarzyszyły polskie pieśni patriotyczne śpiewane przez uczniów pod kierunkiem p.Rafała Piwkowskiego. Piękny wystrój sceny wykonała p.Małgorzata Polikowska. Czas przygotowań do święta szkoły to odpowiedni moment,by zgłębić wartości jakie w swoich encyklikach zostawił nam Jan Paweł II.Zaufał nam i skierowła do nas słowa:,,Wy jesteście przyszłością świata!Wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją''.Postaramy się nie zawieść Jego zaufania.Dziękujemy za przybycie na uroczystości: Inspektorowi Oświaty p.Radosławowi Szkudzińskiemu, Proboszczowi Parafii Moniatycze ks.Janowi Semeniukowi oraz p.Katrzynie Lewandowskiej.

11 listopadaPokaż galerie