Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Czytamy razem – akcja promująca i wspierające czytanie

Czytamy razem – akcja promująca i wspierające czytanie

20 maja 2022 roku w naszej szkolnej bibliotece pod hasłem: „Czytamy razem” czytaliśmy legendy oraz baśnie. Na imprezę, promującą i wspierającą czytanie książek, zostali zaproszeni goście: pani dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice.

Specjalnie na ten dzień przygotowano salę biblioteczną. Zgromadzeni mogli usiąść na kolorowych dywanikach oraz wygodnych poduchach. Centralne miejsce zajął teatrzyk kamishibai, ukryty na stoliku pod tkaniną, a tajemniczą atmosferę tworzyła orientalna muzyka. Kiedy wszyscy zgromadzili się w bibliotece i zadzwonił dzwoneczek, to zaproszeni rodzice razem ze swoimi dziećmi, wcielając się w role lektorów, głośno czytali zgromadzonym wybrane baśnie i legendy. Trzecioklasiści oraz przedszkolacy w wielkim skupieniu wysłuchali baśni pt.„Trzy świnki” w wersji polskiej oraz angielskiej, którą przygotowała nauczycielka języka angielskiego p. I. Podgalska – Pańko. Czwartoklasiści natomiast z dużym zainteresowaniem śledzili losy Lecha, Czecha i Rusa oraz Bazyliszka. W roli czytających wystąpili: p. Agata L. z córką. Aleksandrą, p. Agnieszka K. razem z synem Barttoszemem, p. Marta B. z synami: Maciejem i Jakubem oraz p. Ewelina P. z córkami: Antoniną oraz Hanną. Występujących nagrodzono gromkimi brawami. Przygotowana przez M. Sobczuk akcja bardzo spodobała się wszystkim, a szczególnie uczniom, którzy mogli przekonać się, że czytanie nie musi być nudne, może sprawiać wielką frajdę i... łączyć pokolenia..
Małgorzata Sobczuk