Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Zwycięski występ w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin

Podium Samborzec

Zwycięski występ w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin

Uczennice klasy 1 naszej szkoły– Klaudia Machaj i Nadia Szewc, od jesieni 2023r.uczęszczają na zajęcia karate Kyokushin do Hrubieszowskiej Szkoły Karate, którą prowadzi sensei Marek Wołos. Kyokushin – pełnokontaktowa sztuka walki, rodzaj karate, stworzona przez Masutatsu Ōyamę.

Trening opiera się na 5 elementach: prawidłowej techniki uderzeń, kopnięć oraz bloków, formalnych układach obrony i ataku, prawidłowym poruszaniu się, walce sportowej- kumite oraz treningu mentalnego. Dzieci uczą się podstaw walki, samokontroli, dyscypliny, pewności siebie, poprawia się ich sprawność i siła fizyczna.

Po zdanym egzaminie sprawności dziewczyny otrzymały pomarańczowy pas juniora w stopniu 10.1 kyu (1 czerwona belka). Po przejściu wewnętrznych kwalifikacji dostały się na zawody. Był to pierwszy ich wyjazd i pierwsze poważne walki.

W dniu 09.03.2024 r. w Samborcu odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin . W zawodach wzięło udział 110 zawodników z 13 ośrodków z południowej Polski. Klaudia zdobyła 1 miejsce, a Nadia 2 w swojej kategorii wiekowej.

Obecnie dziewczynki przygotowują się do egzaminu na kolejny stopień Kyu 10.2 (2 czerwona belka) który odbędzie się 05 kwietnia. ŻYCZYMY IM POWODZENIA!!!

Klaudia przed walką
1.