Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Spektakl teatralny „Niezwykłe życie podwodnych zwierząt” w HDK

1.Dzieci układają z bum bum rurek koło
fot.wlasna

Spektakl teatralny „Niezwykłe życie podwodnych zwierząt” w HDK

Dnia 09 kwietnia 2024r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz grupą przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Cichobórzu uczestniczyli w spektaklu Teatru Polskiego Kultura pt. „Niezwykłe życie podwodnych zwierząt” wystawionym w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Widowisko uświadomiło dzieciom, jakie niebezpieczeństwo wiąże się z nadmiernym korzystaniem z telefonów komórkowych i gier komputerowych oraz jak ważni są w naszym życiu przyjaciele i ich wsparcie. Dzieci były zachwycone piękną muzyką i kostiumami aktorów, co zrobiło na nich ogromne wrażenie. Po obejrzeniu spektaklu przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wraz z opiekunami udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau, by tam skorzystać z ciekawych warsztatów. Młodsza grupa dzieci uczestniczyła w warsztatach „z książeczką”, zaś uczniowie edukacji wczesnoszkolnej doświadczyły radości i zabawy biorąc udział w warsztatach rytmicznych z kolorowymi tubami. Przygoda z bum bum rurkami zaciekawiła dzieci. Efektem końcowym spotkania było wspólne zagranie utworu „Pieski małe dwa", gdzie ćwiczyły rytm, tempo i synchroniczne uderzenie tubami. Wyjazd dla wszystkich był bardzo udany.

Dzieci siedzą na murku przed Domem Kultury
2.