Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Wychowankowie wraz z wychowczynią

Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Dnia 8 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mienianach odbyło się uroczyste pasowania na ucznia klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym z udziałem pierwszoklasistów i przedstawicieli samorządu uczniowskiego.

Po części artystycznej, podczas której uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki, nastąpiło uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów na Sztandar Szkoły. Następnie odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonał Dyrektor Szkoły Robert Kryszczuk, poprzez dotknięcie ramienia każdego ucznia wielkim ołówkiem i wypowiedzenie słów: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Każdemu pierwszakowi został wręczony medal oraz dyplom pasowania na ucznia. Zaproszeni na uroczystość rodzice wręczyli swoim pociechom przygotowane upominki - słodkości „ rożki obfitości”. Dyrektor szkoły złożył gratulacje pierwszoklasistom przyjętym w poczet szkoły, życząc sukcesów w nauce, rodzicom – radości ze swoich pociech, a wychowawczyni wytrwałości w kształtowaniu dziecięcych postaw i pokazywaniu dobrej drogi uczniom. Następnie zrobiono pamiątkowe zdjęcia, dzieci chętnie korzystały z foto- budki przygotowanej przez samorząd uczniowski . Na zakończenie uroczystości dzieci udały się na przygotowany przez rodziców poczęstunek.

Część artystyczna w wykonaniu pierwszoklasistów
1.