Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - TURNIEJ SZACHOWY DLA KLAS 1-3

Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie turnieju

TURNIEJ SZACHOWY DLA KLAS 1-3

W dniu 23 września 2022 r.(piątek) w naszej szkole odbył się turniej szachowy pt. „Szachy – Gra Królewska- to fajna zabawa”. W turnieju uczestniczyły dzieci z klas 1-3. Tradycyjnie już turniej rozpoczął się od rejestracji uczestników, następnie została sprawdzona lista obecności.

Przybyłych uczestników powitał sędzia i instruktor szachowy pan Mieczysław Pszeniczka, który poprowadził pokaz „żywych szachów”. Udział w nim wzięli wszyscy uczestnicy turnieju. Punktualnie o godzinie 8.30 zawodnicy usiedli do swoich pierwszych pojedynków szachowych i turniej się rozpoczął. 6 rund rozegrano „systemem szwajcarskim”. W turnieju udział wzięło 26 zawodników, 12 chłopców i 14 dziewczynek. W punktacji indywidualnej zwyciężyli: KLASA 1– Kornelia Korzeniowska, KLASA 2- Łukasz Engel, Ola Martyniuk, KLASA 3-Wiktoria Curyło, Filip Zdunek Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Uczniowie uczestniczą w pierwszej rozgrywce szachowej
Zdjęcie 1