Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Sztafeta ,,Szlakiem Niepodległej”

 Uczeń z pochodnią w miejscu pamięci.
fot. własna

Sztafeta ,,Szlakiem Niepodległej”

 

Uczniowie naszej szkoły wraz dyrektorem wzięli udział w V edycji biegu sztafetowego „ Szlakiem Niepodległej”, który odbył się 9 listopada w Gminie Hrubieszów. Ideą biegu jest upamiętnianie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Trasa biegu liczy ponad 20 kilometrów. Po drodze biegacze odwiedzali miejsca pamięci, by oddać hołd bohaterom walk o wolną Polskę. Uczestnicy biegu byli na kopcu z 1915 roku w Stefankowicach-Kolonii, przy tablicach pamiątkowych w Stefankowicach Wsi, na kopcu z 1915 roku w Ubrodowicach, przy kapliczce w Annopolu, przy „Trzech Krzyżach” przy Leśniczówce w Gołębowcu, na cmentarzu wojennym z 1915 roku i w kościele parafialnym w Szpikołosach, na cmentarzu wojennym z 1915 roku w Wołajowicach, przy zbiorowej mogile z 1920 roku na cmentarzu i w kościele parafialnym w Moniatyczach oraz przy krzyżu w Czortowicach, który jest symbolicznym miejscem mordu sanitariuszki Teresy Grodzińskiej.

Uczestnicy rozpoczynają sztafetę dla Niepodległej.
1.
Uczestnicy rozpoczynają sztafetę dla Niepodległej.
Uczniowie szkoły w trakcie biegu.
2.
Uczniowie szkoły w trakcie biegu.
Uczestnicy sztafety oddają hołd bohaterom.
3.
Uczestnicy sztafety oddają hołd bohaterom.

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.