Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE W KOŚCIELE PARAFIALNYM W CZERNICZYNIE

Zdjęcie grupowe uczestników
fot.własna

PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE W KOŚCIELE PARAFIALNYM W CZERNICZYNIE

Tradycją naszej szkoły jest coroczne wystawianie Jasełek w kościołach parafialnych, do których przynależą uczniowie naszej szkoły. W tym roku 7 stycznia spektakl odbył się w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Czerniczynie.

Klimatyczne stroje występujących uczniów pięknie wpisały się w świąteczny wystrój kościoła. Zgromadzeni wierni po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca schronienia. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia Nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz taniec aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Uczniowie grający rolę Aniołów oraz Józefa i Maryję
1.
Uczniowie grający rolę Aniołów oraz Józefa i Maryję
Trzej Królowie przybywają do stajenki.
2.
Trzej Królowie przybywają do stajenki.
Aniołowie w tańcu.
3.