Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Ogólnopolski Program Edukacyjny „ Trzymaj formę”

Ogólnopolski Program Edukacyjny „ Trzymaj formę”

W roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest XVI edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”. Program współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz 16 Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem Programu.

Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Każda szkoła, która zadeklaruje udział w Programie i zgłosi uczniów otrzyma bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych. W ramach Programu szkoła może organizować zajęcia pozalekcyjne ogólnie rozwijające uczniów: wykraczające poza podstawę programową i programy nauczania. Zajęcia mają rozwijać zainteresowania uczniów, w szczególności te dotyczące zasad prawidłowego odżywiania i potrzeby codziennej aktywności fizycznej. Projekty realizowane przez zainteresowane szkoły powinny służyć promocji aktywności fizycznej oraz prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się młodzieży. Po zakończeniu realizacji każdej edycji Programu, szkolni koordynatorzy przygotowują sprawozdanie opisujące wykonanie Programu. Na tej podstawie, na poziomie krajowym organizatorzy Programu dokonują podsumowania i oceny realizacji Programu, która jest podstawą propozycji zmian kolejnej edycji Programu.

XVI edycja Programu realizowana jest w roku szkolnym 2022/2023,tj od 01.09.2022r.do23.06.2023r.