Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU „TRZYMAJ FORMĘ”.

Certyfikat potwierdzający udział w programie.

PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU „TRZYMAJ FORMĘ”.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny realizowała przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Hrubieszowie program edukacyjny „Trzymaj formę”.

Jest to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia, promująca zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program zakładał realizację zadań metodą projektu. Klasa VI wraz z koordynatorem projektu a także uczniami innych klas zrealizowała 4 projekty: edukacyjny, społeczny, medialny i badawczy. Uczniowie mogli decydować o rodzajach podejmowanych aktywności, dzielić prace w zespole, samodzielnie poszukiwać informacji i wybierać ich źródła, współpracować z innymi uczniami w ramach projektu. W realizację zadań zaangażowani byli również rodzice. W wyniku ustalonych działań uczniowie: stworzyli projekt talerza zdrowia, zorganizowali cykl warsztatów kulinarnych( zdrowe kanapki, gofry, tosty, naleśniki i shaki), wzięli udział w zorganizowanych na terenie szkoły rozgrywkach w piłkę nożną i siatkówkę. Na zakończenie programu klasy IV-VIII uczestniczyły w spotkaniu z dietetykiem. Pani Arleta Nazar zaprezentowała uczestnikom spotkania zasady zdrowego odżywiania, zbilansowanej diety oraz sposoby na aktywne spędzanie czasu wolnego. Omówiono także zagrożenia płynące z prowadzenia niezdrowego stylu życia i uzależnień. Podsumowaniem programu było krótkie przedstawienie teatralne o tematyce prozdrowotnej przygotowane przez uczniów klasy I, IV, VI i VIII. W ramach podziękowań za udział w programie szkoła otrzymała certyfikat. Dziękujemy wszystkim osobom i podmiotom, które zaangażowały się w pomoc przy realizacji programu.

Uczniowie klasy VI prezentują wykonany talerz zdrowia
Zdjęcie nr 1
Uczniowie klasy VI prezentują wykonany talerz zdrowia
Warsztaty kulinarne- zdrowe gofry
Zdjęcie nr 2
Warsztaty kulinarne- zdrowe gofry
Pani dietetyk prowadzi prelekcję.
Zdjęcie nr 3
Pani dietetyk prowadzi prelekcję.
Przedstawienie teatralne z udziałem uczniów biorących udział w programie.
Zdjęcie nr 4
Przedstawienie teatralne z udziałem uczniów biorących udział w programie.