Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Lekcja edukacyjna z Mateuszem Chołody

Podróżnik rozpoczyna swoją prezentację.

Lekcja edukacyjna z Mateuszem Chołody

Dnia 20 września 2022 roku naszą szkołę odwiedził podróżnik, pan Mateusz Chołody, który przeprowadził niezwykle interesującą lekcję pt. „Opowieści o Argentynie”, podczas której zaraził uczniów i nauczycieli swoją miłością do tego latynoamerykańskiego państwa.

Przybliżył zebranym najważniejsze informacje dotyczące odległego kraju, takie jak: położenie geograficzne, historia powstania państwa, klimat, szata roślinna, zwierzęta, zabytki, kultura i sport. Opowiadał o swoich przeżyciach, chwilach spędzonych na ulicach Buenos Aires, szkołach nauki tango i rejsie motorówką do wodospadów Iguazu. Podkreślał jak ważną rolę w życiu codziennym argentyńczyków odgrywa piłka nożna. Duże zainteresowanie wzbudziły przywiezione przez podróżnika przedmioty, wykorzystywane przez Argentyńczyków w życiu codziennym, tradycyjne naczynia do podawania potraw, instrumenty muzyczne – elementy folkloru rdzennej ludności Argentyny – Idian oraz proporczyki piłkarskie stołecznych zespołów, z Boca Juniors na czele. Duże wrażenie zrobiły filmiki przedstawiające wspaniałe miejsca i przeżycia pana Mateusza i jego żony, z którą podróżował. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się ludowe stroje oraz wspólny koncert uczniów i naszego gościa z wykorzystaniem egzotycznych instrumentów muzycznych. Na zakończenie spotkania była nauka tańców argentyńskich przy muzyce. Nietypowa dla uczniów lekcja „Opowieści o Argentynie” znalazła spore uznanie wśród naszych uczniów. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda się nam spotkać i posłuchać tego pełnego pasji człowieka, który opowie, tym razem o innych ciekawych miejscach, które zwiedził.

Przedmioty wykorzystywane przez Argentyńczyków
Zdjęcie 1
Przedmioty wykorzystywane przez Argentyńczyków
Uczniowie w tradycyjnych strojach argentyńskich.
Zdjęcie 2
Uczniowie w tradycyjnych strojach argentyńskich.
Uczniowie i nauczyciele słuchają „Opowieści o Argentynie”
Zdjęcie 3
Uczniowie i nauczyciele słuchają „Opowieści o Argentynie”
Uczniowie i nauczyciele podczas nauki tańca