Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE 27 JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Uczennica odbiera podziękowanie

ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE 27 JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Miło nam poinformować, że 28 listopada 2023r uczennica klasy VI Samanta Giergielewicz, wzięła udział w Turnieju Wojewódzkim 27 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Sny i marzenia”. Odbyły się one w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Do tego etapu zakwalifikowało się 57 uczniów z całego województwa (I kategoria klasy: I-III oraz II kategoria: klasy IV-VI).

Na początku wszystkich gości powitał Dyrektor Centrum Kultury, następnie przedstawiono Jury w trzyosobowym składzie. W ocenie brane pod uwagę były takie kryteria jak:

- dobór tekstu do wieku i możliwości recytatorów,

- sposób wejścia i zejścia ze sceny,odpowiednie rozpoczęcie i zakończenie utworu;

- gestykulacja;

- pauzowanie;

- wydobycie głosem najważniejszego przekazu utworu.

Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie, wszyscy zaprezentowali wysoki poziom.

Recytatorzy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Centrum Kultury w Lublinie oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczennica podczas wystąpienia
1.