Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - WYJAZD KADRY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA SYCYLIĘ

WYJAZD KADRY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA SYCYLIĘ

Dziesięciu pracowników z naszej szkoły w dniach od 29.06.2023r. do 11.07.2023r. uczestniczyło w zajęciach szkoleniowych realizowanych w ramach projektu „Na krańcach Europy – mobilność kadry Szkoły Podstawowej w Husynnem” (nr projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000080025).
Zajęcia prowadzone były przez Centrum szkoleniowe Promimpresa Societa Benefit S. R. L. w Palermo na Sycylii.

W ramach zajęć nauczyciele doskonalili wiedzę i umiejętności w zakresie pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Duży nacisk położony był na inteligencję emocjonalną dziecka oraz sposób jej wyrażania. Ponadto kadra miała możliwość poznania nowych, ciekawych narzędzi rozwijających umiejętności cyfrowe i życiowe uczniów, oczywiście przy zachowaniu zdrowej równowagi. Kadra pracowała w grupach, w parach oraz uczestniczyła w panelach dyskusyjnych.
Poza zajęciami szkoleniowymi uczestnicy mieli możliwość zwiedzania i zapoznania się z dorobkiem kulturowym tego kraju, przede wszystkim poznania pięknych miejsc znajdujących się w Palermo oraz degustacji pysznych, regionalnych potraw. Oprócz stolicy Sycylii grupa odwiedziła takie miejscowości jak: Cefalu, Bagheria, Mondello i Monreale.
Udział w projekcie pozytywnie wpłynął na rozwój zawodowy oraz osobisty nauczycieli. Uczestnicy podnieśli poziom znajomości języka angielskiego oraz poznali podstawy języka włoskiego. Nowe umiejętności i pogłębiona wiedza na pewno zostanie wykorzystana podczas codziennych działań dydaktycznych, terapeutycznych i wychowawczych.
Dziękujemy za współpracę Fundacji InCREA i Centrum szkoleniowemu Promimpresa.