Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Okładki książek narysowane przez dzieci

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Jak świętować Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich? Zapytaj członków Klubu Przyjaciół Bratka w Czerniczynie.

23 kwietnia 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie kl. IV oraz członkowie Klubu Przyjaciół Bratka wzięli udział w akcji pod hasłem „Czytam wszędzie” (zdjęcie z książką). W ten sposób chcieli pokazać, że czytanie jest atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu. Uczniowie wykonali także okładki ulubionej lub wymyślonej książki. Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego zapoznali się z różnymi ciekawostkami na temat książek, poszerzyli wiedzę na temat praw autorskich i szukali sposobów, jak zachęcić innych do czytania. Zaprojektowali także wymyślone przez siebie okładki książek za pomocą programu Canva. W Klubie Przyjaciół Bratka powstały okładki książek wykonane samodzielnie przez uczniów.

Chłopiec czytający książkę na łóżku w sypialni
Zdjęcie 1