Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Rajd rowerowy klasy VIII Nadbużańskim szlakiem

Rajd rowerowy klasy VIII Nadbużańskim szlakiem

6 czerwca  2022 r. odbył się długo oczekiwany rajd rowerowy uczniów klasy ósmej. Wyruszyliśmy spod szkoły w towarzystwie opiekunów – pań: Grażyny Dyniec i Grażyny Jakulewicz. Szlak rajdu wiódł wzdłuż bardzo malowniczej trasy nad Bugiem.

Najpierw podziwialiśmy rozległe widoki z wieży widokowej w Gródku, następnie poznaliśmy krótką historię eklektycznego pałacu w Czumowie. Dalsza droga wiodła do Kryłowa. Pierwszym punktem naszego programu było spotkanie z pracownikiem Straży Granicznej, który zapoznał nas z funkcjonowaniem i wyposażeniem placówki. Mogliśmy wsiąść do łodzi patrolowej i kosztownych pojazdów samochodowych, służących do ochrony granicy naszego państwa. Następnie spotkaliśmy się z tajemniczą strażniczką, zajmującą dawny domek odźwiernego w bramie pałacowej rodziny Chrzanowskich. Potem przeszliśmy przez wiszący most na wyspę, na której znajdują się ruiny średniowiecznego zamku obronnego. Zwieńczeniem naszej wyprawy był odpoczynek i posiłek przy ognisku. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Kolonii Kryłów przy figurze św. Mikołaja, u stóp którego bije źródełko (słynące w dawnych czasach cudami). Do szkoły wszyscy dotarli zmęczeni lecz zadowoleni.

Czterech chłopców w łodzi.
Zdjęcie 1
Czterech chłopców w łodzi.
Grupa młodzieży słucha pracownika straży granicznej.
Zdjęcie 2
Grupa młodzieży słucha pracownika straży granicznej.
Grupa młodzieży w bramie parkowej.
Zdjęcie 3
Grupa młodzieży w bramie parkowej.
Cztery osoby prowadzą rowery po wiszącym moście.
Zdjęcie 4
Cztery osoby prowadzą rowery po wiszącym moście.
Zdjęcie 5
Grupa osób piecze kiełbaski przy ognisku.
Młodzież siedzi w drewnianej wiacie przy stole.
Zdjęcie 6
Młodzież siedzi w drewnianej wiacie przy stole.
Grupa osób stoi na schodach.
Zdjęcie 7
Grupa osób stoi na schodach.
Grupa osób stoi przy rowerach na tle przyrody.
Zdjęcie 8
Grupa osób stoi przy rowerach na tle przyrody.