Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Pierwszy Dzień Wiosny – Dniem Samorządności

Uczniowie stoją wokół ogniska, w którym pali się Marzanna

Pierwszy Dzień Wiosny – Dniem Samorządności

Tradycyjnie 21 marca, czyli pierwszego dnia wiosny, obchodzony był w naszej szkole Dzień Samorządności.

Rozpoczął się od symbolicznego „przekazania władzy” zarządowi Samorządu Uczniowskiego przez Dyrektora szkoły – panią Bożenę Nowosad. Następnie uczniowie wcielający się w role nauczycieli prowadzili przygotowane przez siebie zajęcia lekcyjne we wszystkich klasach. Zwieńczeniem nietypowych zajęć uczniowskich było wykonanie prac plastycznych, związanych z nadejściem wiosny. Potem nastąpiło spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli w sali gimnastycznej na uroczystym podsumowaniu całego dnia. Nagrodzono uczniów za najciekawsze prace plastyczne oraz za zaprezentowane wiosenne przebrania dzieci z Punktu Przedszkolnego. Opiekun Samorządu uczniowskiego – pani Barbara Frykowska podziękowała wszystkim za wspólną zabawę, a przedstawiciele samorządu poczęstowali cukierkami zebranych na sali. Na koniec w uroczystym pochodzie z Marzanną na czele, wszyscy wyruszyli, by pożegnać symboliczną zimę.

Pani dyrektor przekazuje uczniowi klucz jako symbol władzy
Zdjęcie 1