Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Nie pal przy mnie, proszę!

Prace plastyczne dzieci o tematyce antynikotynowej, przypięte do tablicy

Nie pal przy mnie, proszę!

W naszej szkole realizowany był program profilaktyczny "Nie pal przy mnie, proszę!" wśród uczniów klas młodszych.

Program "Nie pal przy mnie proszę” został zrealizowany w II półroczu w klasach I-III na 6 zajęciach warsztatowych o następującej tematyce:
1) Co to jest zdrowie?
2) Od czego zależy nasze zdrowie?
3) Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?
4) Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?
5) Nie pal przy mnie, proszę!
Podczas realizacji programu stosowano głównie metody aktywizujące. Dzieci potrafiły pracować zarówno w grupie jak i indywidualnie. Poprzez zabawę zintegrowały się, a ich aktywność wzrosła. Były chętne do działań, a dzięki sympatycznej wiewiórce Wiki, która towarzyszyła im w zajęciach, mogły w interesujący sposób uzupełnić informacje i zgłębić tajniki wiedzy zdrowotnej. Na każdych zajęciach były wykonywane różne prace. Podsumowaniem zajęć było przeprowadzenie wśród uczniów z klas I-III szkolnego konkursu plastycznego, dotyczącego profilaktyki antynikotynowej. Laureatami konkursu zostały następujące osoby: I miejsce zajęła Amelia Wilkos, II Emilia Borsuk, III miejsce zajął Kacper Łęczycki.
W ramach realizacji programu przeprowadzono również pogadanką z rodzicami na temat szkodliwości palenia papierosów. Rodzice obejrzeli prezentację multimedialną, gdzie mogli zapoznać się z materiałami mówiącymi o nałogu palenia, szkodliwości nikotyny oraz chorobach płuc.
Podsumowaniem zajęć było przeprowadzenie 7 maja wśród uczniów z klas I-III szkolnego konkursu plastycznego, dotyczącego profilaktyki antynikotynowej.
Laureatami konkursu zostały następujące osoby:
I miejsce zajęła Amelia Wilkos – z klasy III
II miejsce zajęła Emilia Borsuk – z klasy I
III miejsce zajął Kacper Łęczycki – z klasy II.

Koordynator działań: Grażyna Jakulewicz

Dzieci - zwycięzcy konkursu plastycznego pod hasłem
Zdjęcie 1
Dzieci - zwycięzcy konkursu plastycznego pod hasłem "Nie pal przy mnie proszę!" przy tablicy z pracami plastycznymi.
Tablica z pracami plastycznymi dzieci o tematyce antynikotynowej
Zdjęcie 2