Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - „Literatura ze smakiem” – finał projektu w klasie VI

Grupa uczniów wraz z opiekunem

„Literatura ze smakiem” – finał projektu w klasie VI

Uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w innowacyjnych zajęciach z języka polskiego związanych z omawianą lekturą „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Pierwszym zadaniem było przygotowanie i opracowanie książki kucharskiej z potrawami, które spożywali bohaterowie lektury R. R. Tolkiena – Bilbo Baggins oraz krasnoludy. Drugi krok projektu to działania praktyczne w kuchni. Uczniowie, wykorzystując wybrany przepis i przygotowane składniki, przygotowywali wybraną potrawę. W dniu 6 lutego od rana rozpoczęły się prace w szkolnej kuchni. Były to niezwykłe doświadczenia, gdyż wymagały od uczniów koordynacji w kilku aspektach – należało pamiętać o bezpieczeństwie podczas pracy, skrupulatnie trzymać się przepisu oraz pracować pod presją czasu. Zwieńczeniem działań projektowych stała się smaczna uczta, na którą została zaproszona pani Dyrektor, która oceniła, że gulasz, racuchy z jabłkami i szarlotka są godne mistrzów kuchni.

Uczniowie prezentują swoje prace - książki kucharskie
Zdjęcie 1