Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Festiwal Bajki w naszej szkole

Dzieci przebrane za postaci z bajek

Festiwal Bajki w naszej szkole

23 maja w naszej szkole dla najmłodszej społeczności uczniowskiej odbył się Festiwal Bajki na temat „Świat zwierząt w utworach Jana Brzechwy”.

Ta impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. W konkursie recytatorskim wzięło udział 30 wykonawców, którzy wybrali sobie wiersze Jana Brzechwy o tematyce zwierzęcej. Wykazali się oni dużą kreatywnością w interpretacji utworów i pomysłowości strojów.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkole i klasy I-III. Ocenie podlegało: dobór repertuaru, znajomość treści, interpretacja utworu, strój.
Komisja konkursowa uklasyfikowała wykonawców następująco.
Grupa przedszkole:
- miejsce I: Amelia Bucoń, Tomasz Pytka, Emilia Bielecka
- miejsce II: Dominik Wilkos, Przemysław Kamiński
- miejsce III: Oliwia Skórzanka
Uczniowie klas I-III
- miejsce I: Dominik Okoński
- miejsce II: Adam Bojarczuk
- miejsce III: Aleksandra Krupińska
Wyróżnienia: Zuzanna Mojsym, Karol Nowak, Maja Dziewiczkiewicz
Najciekawszy strój: Michał Kocieł, Przemysław Kamiński, Emilia Bielecka

Dzieci przebrane za postaci z bajek. Siedzą na podłodze i trzymają w rękach dyplomy pamiątkowe z konkursu.
Zdjęcie 1
Chłopiec przebrany za jabłko