Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - 6 grudnia - Dzień Świętego Mikołaja

Uczniowie szkoły z nauczycielami i Mikołajem stoją przy ścianie na szkolnym korytarzu

6 grudnia - Dzień Świętego Mikołaja

Mikołajki to jedno z najbardziej wyczekiwanych i radosnych wydarzeń w naszej szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i moment dzielenia się szczęściem z innymi.

Tego dnia, na cześć wyczekiwanego gościa – św. Mikołaja, każdy kto mógł, założył czerwone elementy stroju i charakterystyczną czapkę. W młodszych klasach, punkcie i oddziale przedszkolnym, odwiedził dzieci Mikołaj z CIS w Mienianach i poczęstował cukierkami. Potem inny Mikołaj, korzystając ze sponsoringu rodziców, wręczył dzieciom prezenty. Uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami, zorganizowali mikołajki klasowe, przekazując sobie nawzajem różne upominki. Swój udział we wprowadzeniu świątecznego nastroju, miał również Samorząd Uczniowski. Wyłonił spośród siebie postać Mikołaja, który obdarował cukierkami wszystkich zgromadzonych na uroczystym apelu. Dla upamiętnienia tego niezwykłego dnia, cała społeczność szkolna stanęła do wspólnej fotografii.

Uczniowie szkoły zgromadzeni przy choince
Mikołaj siedzi na krześle przed uczniami klasy IV
Zdjęcie 9
Mikołaj siedzi na krześle przed uczniami klasy IV