Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Zadanie dofinansowane z państwowych funduszy celowych

fot. gov.pl

Zadanie dofinansowane z państwowych funduszy celowych

Gmina Hrubieszów, na podstawie umowy nr 459 z dnia 5 kwietnia 2022 r. w sprawie udzielenia w 2022 roku dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, rozpoczęła realizację zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej Czerniczyn – Kozodawy DG 111099L”.

Nazwa funduszu:

• Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg,
  • Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Nazwa zadania: „Przebudowa drogi gminnej Czerniczyn – Kozodawy DG 111099L”

Wartość dofinansowania:

• 841 519,15 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
  • 652 536,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Całkowita wartość zadania: 1.978.183,26 zł.

W ramach zadania przebudowano odcinek drogi o długości 1394 m drogi gminnej nr 111099L Czerniczyn-Kozodawy, układu podstawowego (Gp), klasy technicznej L. Przebudowę wykonano w kilometrażu roboczym: 0+000 - 1+394, co odpowiada kilometrażowi faktycznemu: 1+015 - 2+409. Nawierzchnia drogi została poszerzona z istniejących 2,50 - 3,50 m do 5,50 m na całym odcinku. Ponadto, na całym odcinku wykonana została nawierzchnia betonowa. Po obu stronach drogi wykonano pobocza ulepszone kruszywem o łącznej długości 2787 m, obustronnie, o szerokości 0,75 m każde. W ramach zadania, w celu zapewnienia odwodnienia, zostały także odtworzone istniejące rowy drogowe na łącznej długości 650 m. Oprócz tego, wykonano zjazdy indywidualne z kruszywa oraz dwa zjazdy publiczne na drogi wewnętrzne. Wykonano oznakowanie poziome i pionowe.