Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Gmina Hrubieszów uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Wzmocnienie systemu cyberbezpieczeństwa w Gminie Hrubieszów”.

Logo FERC, Flaga Polski, Flaga Unii Europejskiej

Przedmiotem projektu jest rozwój nowoczesnych technologii i ich coraz szersze wykorzystanie przez Gminę Hrubieszów oraz jej mieszkańców w zakresie zapewnienia cyberbezpieczeństwa, w postaci systemów zabezpieczeń, procedur organizacyjnych, działań podnoszących wiedzę i świadomość w obszarze cyberzagrożeń.

Działania planowane w projekcie:

1. Zakup sprzętu informatycznego i urządzeń bezpieczeństwa (UTM, UPS, NAS, Serwer do wykonywania kopii zapasowych, oprogramowanie antywirusowe, generator prądu, zarządzalne urządzenia sieciowe z obsługą VLAN, MACsec, standardu 802.1X;
  2. Zakup wartości niematerialnych i prawnych tj.: licencje, w tym subskrypcyjne, na korzystanie z oprogramowania, w tym systemowego o przewidywanym okresie używania dłuższym niż rok; prawa do dokumentacji, raportów, opracowań;
  3. Zakup usług zewnętrznych, tj. usług związanych z audytem i przygotowaniem jednostki do projektu, usług doradczych wspomagających realizację projektu oraz szkoleń. Ww. działania w ramach projektu będą realizowane na terenie Gminy Hrubieszów, w obiektach należących do jednostki. Interwencja obejmie inwestycje zwiększające poziom bezpieczeństwa w:
    • Urzędzie Gminy Hrubieszów,
    • Gminnym Zakładzie Usług Komunalnych w Hrubieszowie,
    • Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Hrubieszowie,
    • Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach.
Wartość projektu: 767 522,00 PLN
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 767 522,00 PLN